Turuhoone:

E-L 7.30-16.00
P 9.00-15.00

Turuhall:

E-L 8:00-16:00
P 8.00-15:00

Avaturg:

E-L 7:00-17:00
P 7:00-15:00

23-24. juuni kogu turg seoses jaanidega SULETUD

Tartu Turg on müügikeskkond, mis on tuntud ja tunnustatud kogu Lõuna-Eestis

Külastajale

TURU LUGU

Tartu turud asuvad kesklinnas Emajõe kaldal – turuhoone on Vabaduse puiestee ääres ja Avaturg Dorpati taga. Ajaloolist Turuhoonet teatakse ka linna ühe turismiobjekti turusea Roosi skulptuuri järgi. Turg on külaliste seas hinnatud ajaveetmise ja suhtlemise ning ostlemise koht.
Teadlik ostja oskab hinnata lisaks heale kaubale ka meeldivat suhtlust ostu tegemisel, mõnusat ja mugavat müügikohta ja suurt valikut. Toidukauba puhul peetakse tähtsaks värskust, maitset, hinda, usaldust ja ja kohalikkust. Kauba valimisel ja müüjaga otse suhtlemisel võib turul saada soovitusi ja nippe, mida poest ei saa. Lisaks kauba ostmisele veedetakse turul mõnusalt perega aega, süüakse ja suheldakse kauplejatega. Turul tahavad inimesed oma elamusi jagada – rääkida, kuidas toit välja tuli, kuidas maitses. Turg on elav jagamismajandus, mis on toiminud juba aastasadu.

Turu missoon

Tartu turu missiooniks on luua ostuelamust ja edendada kohalikku kaubanduskultuuri, pakkuda häid talu- ja aiasaadusi ning käsitööd, harida kõiki osapooli tooraine kasutamises tervislikul toitumisel. Turg toetab alustavat tootjat-kauplejat ning loob talle soodsa kauplemise keskkonna igapäevaseks suhtluseks ostjaga. Oleme hüppelaud alustavale ettevõtjale ning meie eesmärgiks on olla Lõuna-Eesti väikekauplejate valik nr. 1. Meil on rendilepingutega püsikauplejad ja päevapiletiga külaliskauplejad – väga lihtne ja paindlik süsteem. Taludele ja käsitöömemmedele on turg tihti ainus püsiv müügikoht, sest suurte kaubanduskettide hankelepingud on väiketootjale riskantsed ja oma poe loomine liiga kulukas.

Kontrollitud kvaliteet

Turu hingeks on teada-tuntud kauplejad - suur hulk püsikauplejatest on ettevõtjad: kasvatavad, töötlevad, varuvad ja väärindavad letile jõudva toidukraami üksi või perega. Värske ja kohaliku talutoodangu kvaliteedimärk on Turu Tempel. Kastre vallast näiteks kaupleb hooajal Avaturul ja omab Turu Templit köögiviljakasvataja Lättekivi talu Kaarlimõisa Aiasaadused OÜ.

Turul toimub iga päev! Tartu turu korraldatud sündmustest on tuntumad Eesti Maitsed Turuhoones enne vabariigi sünnipäeva, Maasika drive-in juunis, Läti Maitsete Päevad novembris ja Jõulutrall detsembris. Suuremad rahvahulgad on liikvel turu poolt korraldavatel Kevad-, Hansa, Maarja- ja Jõululaadal. Need toimuvad Avaturust Raekoja platsini ja Emajõest Küüni tänavani.

Turu tempel

Tartu turule on oluline külastajate arvamus ja tagasiside ning arvestame sellega ka enda arendustes.

  • Mille poolest erineb turg tavapoest:
  • Meil on erilist kohalikku kaupa, mida tavapoest ei leia.
  • Meil on suhtlev kauplemiskultuur ja müüjad jagavad oma toodete lugu ning soovitusi.
  • Turul toimub iga päev – uued kauplejad ja kaubad, sündmused, püsikauplejate värsked pakkumised.
Loe lähemalt

TURU oma häälekandja

Tartu Turul on ka oma häälekandja Turu Teataja. Väljaande eesmärgiks on hoida külastajaid kursis turul toimuvaga: informeerida üritustest, tutvustada kauplejaid ning ei puudu ka suurepärased pakkumised.

et